Yetkili Kanada Göçmenlik
& Vize Başvuru Merkezi
kanada iş imkanları
Biz Sizi Arayalım
 
 
 

Turist Vizesi

 

Kimler Kanada’yı ziyaret edebilir?

Kanada’yı ziyaret etmek isteyen herkes için aşağıdaki kurallar geçerlidir. Kanada’yı ziyaret etmek için:

  • Pasaport gibi geçerli bir seyahat belgeniz bulunmalıdır. Kanada’ya seyahat etmek için geçerli olmayan seyahat belgeleri listesini lütfen göz önünde bulundurun.
  • Sağlığınız yerinde olmalıdır,
  • Kabul olunmaz olmamalısınız,
  • Göçmenlik bürosu çalışanı, ziyaretinizin bitiminde Kanada’yı terk edeceğinize ikna olmalı, ve
  • Kalış süreniz boyunca size yetecek kadar paranız olmalıdır. Ihtiyacınız olacak para miktarı, ziyaret amacı, kalış süreniz ve otel mi yoksa bir akraba ya da arkadaşınızda mı kalacağınız durumlarına göre değişiklik gösterebilir.

Aynı zamanda şunlara da ihtiyacınız olabilir:

  • Tıbbi muayene,  
  • Kanada’da yaşayan birinden gelecek davetiye mektubu, ve
  • Uyruğunuza göre geçici oturma izni vizesi.

Kimler ziyaretçi vizesine başvurmalıdır?

Kanada’yı ziyaret etmek ya da transit geçiş yapmak için hangi ülke ve bölgelerin vatandaşlarının vizeye ihtiyacı olduğunun listesini görmek için, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) web sitesini kontrol edin.
 

Ne tip vize: çoklu giriş, tek giriş ya da transit?

Bir çoklu giriş vizesi, vize geçerli olduğu sürece herhangi bir ülkeden Kanada’ya birden fazla kez giriş yapmanızı sağlar. Eğer yakın gelecekte Kanada’yı birkaç kez ziyaret etmeyi planlıyorsanız (örneğin iş amaçlı ya da ailenizi ziyaret etmek için), çoklu giriş vizesi için başvuru yapmayı düşünmelisiniz. Size 10 yıla kadar geçerli bir vize ya da pasaportunuzun geçerlilik süresi bitene kadar vize verilebilir.

Bir tek giriş vizesi,  Kanada’ya ancak bir kez giriş yapmanıza müsade eder. Bu vize aynı zamanda, başka bir ülkeye giriş yapmadığınız sürece, ABD ya da St. Pierre ve Miquelon’dan Kanada’ya yapılacak olan tekrar eden girişler için de kullanılabilir. Bu girişler, Kanada’ya giriş yaptığınız noktadaki memurun onaylamış olduğu, Kanada’da kalacağınız süre içinde gerçekleşmelidir.

Bir transit vizesi, başka bir ülkeye seyahat ederken Kanada’dan geçmesi gereken ve geçici ziyaretçi vizesine ihtiyacı olan, ve uçuşları Kanada’da 48 saatten az mola verecek kişiler için gereklidir. Transit vizesi alabilmek için seyahatinizin detaylarını kanıtlayacak evrak sunmalısınız.

 

Yetkili kurumumuz ile Kanada Turist Vizesi Başvurusu Yapmak İçin tıklayınız.