Yetkili Kanada Göçmenlik
& Vize Başvuru Merkezi
kanada göçmenlik
Biz Sizi Arayalım
 
 
 

Duyurular

ÖNEMLİ UYARI MUTLAKA OKUYUNUZ-KANADA'DAN GÖÇMENLİK HİZMETİ VERDİĞİNİ İDDİA EDEN DOLANDIRICILAR HAKKINDA

Değerli Göçmen Adayları,

Son zamanlarda Türkiye'nin değişen şartları sebebiyle Kanada ülkesinden Türkiye'de göçmenlik hizmeti vermek adı altında bir takım dolandırıcılar türemiştir. Bu dolandırıcıların Türkiye'de herhangi bir yetkileri ofisleri, şirketleri ya da banka hesapları bulunmamaktadır. Bu dolandırıcılar aşağıdaki yöntemlerle yeni göçmen adaylarını veya yetkili firmalardan danışmanlık alan göçmenlik başvuruları yapmış kişileri hedef almaktadır.

- Facebook,twitter vb. gibi sosyal ağları kullanarak yalan beyanlarda bulunarak göçmen adaylarının ilgisini çekmektedirler.

- Forum sitelerini kullanarak göçmen adaylarıyla farklı isimlerle yazışıp kendilerine dolandıracakları avlarını yalan beyanlarla kandırmaktadırlar.

- Facebook gibi sosyal ağlarda diğer firmaları kötüleyip diğer firmalarla sözleşme imzalamış olan göçmen adaylarına başvurularının yanlış yapıldığını kendileri bu yanlışı  düzelteceği gibi yalan beyanlar verip haksız rant sağlamaya çalışmaktadırlar.

TAVSİYELERİMİZ :

- Kesinlikle avukat/danışmanın ICCRC kurumundan Türkiye'de yetklili olup olmadığına bakınız. 

- Avukat/ Danışman fiziksel ofisini mutlaka görünüz.

- Şirketi olmayan ve Kanada/Amerika gibi ülkelere para transferi yapmanızı isteyen kişilerden özellikle Vancouver da olduklarını iddia eden dolandırıcılardan kesinlikle uzak durunuz.

- Kredi kartıyla kesinlikle ödeme yapmayınız.

- Sizinle temasa geçen bu Kanada'da olduklarını ve işlemlerinizi Kanada'da yürüteceklerini iddia eden kişilere yetkili olsa bile itibar etmeyiniz. Çünkü herhangi bir hukuksal sorun yaşarsanız hiç bir hak elde edemezsiniz.

- Sözleşmelerinizi Türkiye'de ofisi/şirketi ve banka şirket banka hesabı olan yetkili olan kişilerle yapınız. Ve imzaladığınız sözleşmelerde mutlaka Türkiye Cumhuriyeti kanunları geçerli olduğundan emin olunuz.