Yetkili Kanada Göçmenlik
& Vize Başvuru Merkezi
kanada göçmenlik
Biz Sizi Arayalım
 
 
 

Duyurular

Kanada 2015 Yılında 285,000 Yeni Göçmen Alıyor!!!!!

 

Kanada 2015 Yılında 285,000 Yeni Göçmen Almayı Hedeflemektedir

2015 yılı göçmenlik planı Cuma günü Kanada hükümeti tarafından belirginleşmiş olup geçen seneki 20,000 civarında olan hedefin bir artışı olarak önümüzdeki sene 260,000 ve 285,000 arasında yeni daimi mukimi hedeflemektedir. 

Her yıl, Kanada hükümeti gelecek yıl için ne kadar göçmen almayı hedeflediğini açıklamaktadır ve sunulacak çeşitli göçmenlik programları ile tahsis edilecek olan göçmen sayısında bir analiz oluşturur. Bu programlar ekonomik açıdan kalifiye göçmenlik, aile sponsorluğu ve mülteci ve insancıl programları kapsamaktadır. Ekonomik kategori 2015 yılı seviyesi planının en büyük parçasını, tüm ülkeye kabul edilişlerin neredeyse yüzde 65’ini oluşturmaktadır. İlk defa bu göçmenler Ekspres Giriş olarak bilinen talebe dayalı seçim sistemi ‘niyet beyanı’ ile seçileceklerdir.

Federal Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Chris Alexander "Kanada Hükümeti 2015 yılı için tüm Kanadalılar adına uzun süreli bir ekonomik büyüme üzerine hükümetimizin odağını güçlendirecek olan göçmenlik planımızı sunmaktan gurur duymaktadır” dedi.

“2015 yılı göçmenlik planı ile ekonomimize ve iş piyasasına katkıda bulunacak olan rekor sayıdaki bireyleri karşılayacağız, bunun yanı sıra daha çok aileyi bir araya toplamayı ve dünyanın en savunmasız popülasyonlarına destek sağlamaya devam edeceğiz.2015 yılı Ocak ayında Ekspres Girişi faaliyete geçirmeye hazırlandığımızdan, bu plan başarılı olması beklenen kalifiye göçmenleri almamıza yardımcı olacaktır.”